• یکشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۹

iOS 14 اجرای کارهای مختلف با ضربه به پشت آیفون را ممکن می‌کند

کپی شد ۷

اپل دیشب در کنفرانس WWDC 2020 از آپدیت iOS 14 با ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدید رونمایی کرد. یکی از قابلیت‌های جالب این نسخه که اپل فرصت پرداختن به آن را پیدا نکرد، ژست حرکتی جدیدی است که به کاربر اجازه می‌دهد با ضربه زدن روی پنل پشتی آیفون کارهای مختلف را انجام دهد.

آپدیت iOS 14 قابلیت جدیدی دارد که به کاربر اجازه می‌دهد کارهایی همچون پایین کشیدن Control Center یا احضار سیری را تنها با دو یا سه ضربه به پنل پشتی انجام دهد. انجام کارها با ضربه زدن فقط به همین دو مورد ختم نمی‌شود و می‌توان فعال کردن مد Reachability، گرفتن اسکرین شات، باز کردن جستجوی Spotlight و کارهای دیگر را نیز انجام داد. کاربر همچنین می‌تواند جسچرهای مختلف را برای ژست‌های دو یا سه ضربه تعریف کند.

ضربه‌ها از همه شورتکات‌هایی که در آیفون ساخته‌اید پشتیبانی می‌کنند، بنابراین می‌توان با ضربه زدن به پنل پشتی به سرعت برنامه‌های شخص ثالثی مثل گوگل اسیستنت را نیز اجرا کرد.

کاربرانی محدودی که با iOS 14 کار کرده‌اند، از دقت این قابلیت و همچنین عملکرد خوب آن حتی با کیس‌های ضخیم و چرمی خبر داده‌اند. البته ظاهراً در حال حاضر این قابلیت فقط در آیفون X به بعد فعال شده است. برای فعال کردن آن کافیست در iOS 14 مسیر Settings > Accessibility > Touch > Back Tap را دنبال کرد.

آپدیت iOS 14 قابلیت‌های جدید و مورد انتظاری را به آیفون‌ها اضافه می‌کند که از جمله آن‌ها می‌توان به قرار دادن ویجت‌ها در هوم اسکرین، دسته بندی اپ‌ها بسته به میزان استفاده کاربر، حالت تصویر در تصویر و چند قابلیت دیگر اشاره کرد.

مقالات مرتبط